Sredstva za migreno hitrih vplivov

Neprekinjen glavobol, iz katerega želim skriti na robu sveta, moti delo. V takih razmerah je težko obstajati, narediti enostavno gospodinjstvo, še posebej, če migrenski napad traja dolgo časa. Tudi misel o počitku ne prinaša radosti. Težavo lahko hitro rešite, če izberete pravo zdravilo.

Skupine zdravil za migrena

Glava s to boleznijo lahko poškoduje samo na eni strani, vendar obstajajo primeri dvostranske lokalizacije. Zasegi so značilni po pogostnosti: v nekaterih se pojavljajo vsak dan, drugi pa večkrat na leto. Poleg tega obstajajo simptomi:

  • nestrpnost do svetlosti svetlobe;
  • slabost;
  • neznosni glasni zvoki;
  • bruhanje.

Nekateri bolniki čutijo auro - napoved napada. Lahko ga zaznamuje pojava občutljivosti kože, šibkost okončine, utripa pred očmi. Če v tem času vzamete zdravila za migreno, se lahko ob napadu spopadete pred začetkom zdravljenja. Posebnost bolezni je, da zdravnik težko izbere sredstva za migreno hitrega vpliva, ker so za vsakega bolnika. Vsa zdravila so pogojno razdeljena na skupine:

  • lajšanje akutnih simptomov;
  • preventivni - preprečevanje pojavljanja bolečine.

Med sredstvi za migreno take skupine zdravil pogosto sprejemajo hitre učinke:

  • analgetiki, vključno z nesteroidnimi protivnetnimi zdravili - nesteroidna protivnetna zdravila: Nurofen, Pentalgin, Paracetamol;
  • ergotamini so preparati ergot, ki so učinkoviti le pri bolečinah migrene: Ergotamin, Klavigrenin, Nomigren;
  • triptan, ki deluje na vse simptome bolezni: Sumygamren, Amigrenin, Rapimed.

Če jemljete zdravila za hitro delujoč glavobol, morate upoštevati, da se lahko znebite bolezni zagotovite ob upoštevanju določenega režima zdravljenja. Če večkrat agent ene skupine nima učinka, se nadomesti z antimigranskim zdravilom iste skupine. Zdravniki predpisujejo zdravljenje bolnikov v tem zaporedju:

  • prvi analgetiki;
  • naprej - triptani, če se v 45 minutah ne izboljša;
  • če vzrok bolezni ni jasen - jemanje nesteroidnih protivnetnih zdravil.

Zdravljenje traja dolgo časa za preprečevanje napadov. Zdravnik vzame pilule iz migrene in glavobola posamično. Uporaba te tehnike lahko učinkovito vpliva na napade. Za profilakso so predpisana zdravila:

  • Anaprilin je beta-blokator;
  • Velafax je antidepresiv;
  • Topiramat - antikonvulzant;
  • Nifedipin - zaviralec kalcijevih kanalov;
  • Naproksen - nesteroidna protivnetna zdravila.

Tablete iz migrene - seznam učinkovitih zdravil

Za migrene so značilni boleči enostranski glavobol, ki je tako močan, da se bolnik ne more premakniti. Zelo pomembno je prepoznati migreno že na samem začetku razvoja, da bi lahko zgodaj preprečili bolečino in zmanjšali oviro neprijetnih občutkov med napadom. V ta namen obstajajo pripravki za zdravila z drugačno snovjo in spektrom delovanja, katerih učinkovitost je odvisna od specifičnih simptomov in pogostosti napadov migrene.

Pripravki za odstranitev blage bolečine in olajšanje redkih migrenskih napadov na začetku njihovega razvoja

V začetni fazi napada z neznatnimi bolečinskimi občutki in blago izraženimi stranskimi simptomi je možno jemati analgetike - zdravila, katerih učinkovina blokira boleče impulze v strukturah možganov. Učinkovitost analgetika pri bolečinah migrene je odvisna od individualne tolerance in odmerka, ki je v večini primerov treba povečati.

Aspirin

Zdravilo je učinkovito, če se njegov odmerek podvoji in nato pije zdravilo z močnim čajem. Pri sprejemu 1000 mg zdravila pri vsakem drugem bolniku šibki glavobol preneha v 2 urah. Aspirin zmanjša tudi intenzivnost drugih simptomov migrene - slabost, bruhanje, strah pred svetlobo in glasne zvoke, še posebej, če kombinirate ta odmerek z 10 mg domperidona ali metoklopramida. Aspirin lahko jemljete vsakih 6 ur v dnevu ne več kot 4-krat. Aspirina ni priporočljiva za razjede na želodcu in menstrualne migrene, ker zlomi krv in lahko povzroči krvavitev.

Ibuprofen

Tablete so alternativa Aspirinu, vendar za doseganje učinkovitosti jih je treba jemati v povečanem odmerku - od 400 do 600 mg na 1 sprejem. Zdravilo se porabi tudi največ 4-krat na dan z minimalnim časovnim intervalom 6 ur. Ibuprofen ima najmanj neželenih učinkov, zato ga lahko uživajo noseče, doječe matere in dojenčki. V tem primeru mora odmerek določiti zdravnik na individualni osnovi.

Paracetamol

V čisti obliki je zdravilo neučinkovito sredstvo proti bolečinam migrene, vendar se njegov učinek lahko poveča z dodatnim vnosom kofeina. Da bi to naredili, morata 2 tableti po 500 mg piti 200 mg sveže kave. Pri hudih napadih navzee in bruhanja se zdravilo kombinira z antiemetičnimi zdravili.

Naproxen

Zdravilo je manj učinkovito kot Aspirin, vendar je zaradi minimalnih neželenih učinkov dobra alternativa za Frovatriptan, ki spada v skupino triptanov. Tablete s težo od 550 do 750 mg se jemljejo enkrat z blago bolečim sindromom. Če se bolečina ne izniči, se lahko zdravilo podaljša za naslednji dan v dveh razdeljenih odmerkih 250 mg.

Kalijev diklofenak

Odmerek blage in zmerne bolečine je mogoče doseči z enim odmerkom zdravila v odmerku 100 mg. Dnevni odmerek ne sme biti večji od 200 mg, zato lahko v tem času pijete 1 tableto 50 mg v dveh deljenih odmerkih s časovnim intervalom najmanj 6 ur. Prednost zdravila je njegova oblika izdelave: poleg tablet je izdelana tudi v obliki sveč, praškov in ampul za injekcije. Uporaba sveč je priporočljiva za bolečo navzeo med napadi, učinkovitost zdravila v tem primeru zaradi hitre absorpcije doseže v 30 minutah.

Med migrenskimi napadi ni priporočljivo jemati zdravila Analgin in Ketorol kljub izrazitemu analgetičnemu učinku.

Ne odpravljajo vzroka bolečine migrene, temveč preprosto blokirajo receptorje bolečine, medtem ko je seznam njihovih neželenih učinkov v primerjavi z drugimi analgetiki znatno razširjen.

Zdravila za odstranitev pogosto izraženih intenzivnih bolečin, kot tudi v primerih, ko je analgetik neučinkovit

Če je čisto analgetično zdravilo neučinkovito pri pogostih zmernih glavobolih, ga je treba zamenjati z eno od kombiniranih zdravil. V jedru so analgetiki združeni in za tonik ali pomirjujoč učinek dodajo še druge sestavine.

Citramon P

Kombinacija aspirina in paracetamola v pripravku zagotavlja njegov analgetični učinek in dodajanje kofeina v majhnih količinah ugodno vpliva na tone posod in na cirkulacijski proces. Citramon P je indiciran za zmerne migrene, ki jih povzroča vazokonstrikcija. Na začetku napada je potrebno jemati 2 tableti zdravila, po potrebi ponovite postopek po 4 urah.

Ascofen

Drog je analogni Citramon P v njegovi sestavi in ​​delovanju. Za lajšanje bolečin v trebuhu morate piti enkrat 2 kapsul zdravila.

Solpadein

Osnova zdravila je paracetamol, dopolnjen s kodeinom in kofeinom. Kodein je narkotični analgetik, zato je del zdravila v majhnem odmerku. Zaradi svojega učinka povečuje analgetični učinek paracetamola in v kombinaciji s kofeinom močno olajša stanje v začetni fazi migrene. Za to, z zmernim sindromom bolečine, morate piti 2 tableti enkrat, medtem ko poskuša ne zlorabljati, da bi se izognili zasvojenosti.

Sedalgin-Neo

Označena je za migrene, ki jih povzroča psihoemotična občutljivost. Analgetični učinek analgina in paracetamola povečajo učinki fenobarbitala in kodeina. Tudi v optimalnem odmerku je Cedal vključen v Sedalgin. Ena Sedalgin-Neo tabletka je enkrat pijan, s hudimi napadi pa se lahko odmerek podvoji v enem samem odmerku.

Pentalgin H

Učinkovitost zdravila se doseže s kombinacijo Naproxena, Paracetamola, Drotaverina, kofeina in feniramina maleata. Zdravilo v tabletah odstrani vnetje in daje toni posodam, anestetizira in pomirja. Za odstranitev zmerne bolečine v migrenih je dovolj, da pije 1 tableto v začetni fazi napada.

Migrenol Extra

Tablete na osnovi aspirina, kofeina in paracetamola ustavijo razvoj napada, vendar morajo piti, ko se pojavijo prvi znaki migrene. Če jemljete 2 tableti hkrati, bolečine ne prenehajo motiti pol ure.

Kombinirana zdravila so učinkovitejša od čistih analgetikov, vendar imajo precej več kontraindikacij.

Praktično vsa sredstva ne morejo uživati ​​med nosečnostjo, otroci, z želodčnimi in ledvičnimi boleznimi. Nekatera od teh zdravil so zasvojenost in sčasoma prenehajo imeti ustrezen učinek.

Tablete iz migrene, da bi prenehale z zelo močnimi bolečinami migrene

Pri intenzivnih bolečinah migrene, ki jih otežujejo simptomi, običajni analgetiki ne pomagajo. V tem primeru je bolniku predpisan recept za posebne protimigrane, ki je namenjen normalizaciji krvnih žil z zožitvijo in obnavljanjem zaradi tega obtoka. Vsi agensi proti migreni so razdeljeni v dve skupini - triptani in alkaloidi ergot.

Triptani

Vsa zdravila v tej skupini niso enako učinkovita pri napadih migrene. Če posebne tablete niso imele učinka pri treh epileptičnih napadih, mora bolnik poskusiti odstraniti bolečino z drugim zdravilom iz triptana. Za razširjene pripravke-triptane, ki imajo licenco v Rusiji, nosijo:

  • Sumatriptan in njegovi derivati ​​(imigren, amigrenin, sumamigren) - Na začetku napada takoj po koncu aure je treba vzeti eno tableto po 50 mg. Če učinek jemanja najmanjšega, potem morate po 2 urah piti drugo tableto. Več kot 2 tableti na dan ne morejo piti.
  • Zolmitriptan (Zomig) - Zdravilo učinkovito odpravlja glavobol in neželene učinke, tako na začetku kot sredi napada po 15 minutah po uporabi. Če želite to narediti, vzemite tableto 2,5 mg in ponovite po 2 urah, če bolecina ni minila.
  • Eletriptan (Relpax) - 40 mg zdravila, vzetih po koncu aure, bo olajšalo stanje in zmanjšalo prag bolečine po 30 minutah. Če se bolečina še naprej trudi, potem morate po 2 urah piti še 40 mg sredstev. Ni priporočeno, da jemlje več kot 80 mg na dan.

V primerjavi z analgetiki so triptani visokih stroškov, jih morajo previdno upoštevati osebe s hipertenzijo, srčnimi boleznimi ter tudi starejšimi in otroki.

Priprave na osnovi ergotamina

Dejanje zdravil, ki temelji na ergotaminu, je namenjeno zvišanju tona možganskih posod in zmanjšanju aktivnosti serotonina. Sprostijo le bolečine v migrenih, zato je njihova uporaba pri drugih manifestacijah bolečine neuporabna. Skupna sredstva te skupine vključujejo:

  • Cofetamine - ergotamin se dopolni s kofeinom, ki pospešuje absorpcijo glavne snovi v krvi, stimulira CNS in nanosi toničen učinek. Zdravilo se jemlje v času napada v količini 2 tablet, kar zmanjša odmerek do prve tablete v naslednjih nekaj dneh.
  • Nomigren - zdravilno kombinirano sredstvo na osnovi ergotamina, kamilofina, kofeina, mekloksamina in propefenazona. S hudimi bolečinami morate vzeti 1 tableto zdravila in po pol ure - drugo. V enem dnevu ne priporočamo uporabe več kot 4 tablete.

Večkratnim neželenim učinkom zaradi nenadzorovanega vnosa antimigrennih in analgetičnih snovi ni vplivalo na splošni pogoj, zato je treba uskladiti izbiro zdravil z nevrologi.

To je specialist, ki bo lahko diagnosticiral tip migrene in glede na intenzivnost napadov predpisal zdravljenje.

Katere tablete učinkovito pomagajo pri migreni?

Izgovarjanje besede "migrena" ne pomeni le glavobola, ampak celoto, izolirano, bolezen živčnega sistema, ki ima lastne značilnosti. Ima lastnost, da izgine brez sledi po 40 letih, vendar dokler ta točka ne more resno poslabšati kakovosti življenja brez uporabe ustreznih zdravil za migrene hitrega delovanja.

Od takrat, ko je Hipokrat v 5. stoletju pr.n.št., diagnosticiranje bolezni, uvedel izraz "hemicranium" v promet, je zdravilo napredovalo z izumljanjem različnih tablete migrene v svojih laboratorijih. Po stoletjih je beseda doživela nekaj sprememb in nas je že dosegla v navadi, za percepcijo, obliko.

Vsebina:

Zakaj je migrena nenavadna glavobol

Migrena je dedna nevrološka bolezen, ki bolj prizadene ženske, saj je gen odgovoren za razvoj te vrste glavobola v kromosomu X. To ni izgovor za lepe dame, da se obupa, ker zdravilo ne stoji vedno v iskanju najboljših zdravil za migrene, vendar je še ena priložnost, da podrobneje preučite tako boleče težave.

Bolezen dobi ime, ki temelji na simptomatologiji, in dobesedno pomeni "polovico bolečine v lobanji". Vedno boli samo en del glave z nasilno bolečino. Tipičen je nenaden strah pred svetlobo, glasnim hrupom, zvoki in ostrimi vonji. Napad ima lastnost, ki traja več dni, pogosto pa jo spremlja navzea in bruhanje.

Pogoj, v katerem so spremljajoči simptomi, se imenuje status migrene. Pred njim je nekaj zaspanosti, razdražljivosti, depresivnega stanja, občasne izgube orientacije v vesolju.

Če napad poteka brez faze bolečine, se imenuje brezglavna migrena.

Zdravljenje migrene z nekaterimi zdravili v tem obdobju je možno, vendar težko. Osebe z migreno in občutek pristopa napada morajo predhodno prevzeti tablete iz migrene (preventivni zdravili Cinnarizine, Fenibut) in če se je napad že začel, Aspirin v odmerku vsaj 1000 mg enkrat.

Analgetični antimigraini, razviti z znanostjo in uporabljeni v praksi, so pomembni le, če ustavijo ali preprečijo migrenski napad. Specifičnost bolezni je takšna, da so standardni pacienti z bolečinami, sami, šibko lajšanje migrene, simptomi in zdravljenje s tabletami močno medsebojno povezani.

Uporablja kombinacijo več skupin zdravil proti migreni kot sprejem sistem za lažje napade (Vazobral, Finlepsin, Topamax, cinarizin, Phenibut, Stresam) in enkratno pristojbino v času pojava bolečine (Imigran, Zomig) in analgetiki (Pentalgin, paracetamol, Aspirin).

Hormonski kontraceptivi z migreno

Vloga ženskih spolnih hormonov pri razvoju migrene, dovolj, težka. Sprememba njihove koncentracije v krvi je neposredno povezana z napadi glavobola.

Kontracepcijske tablete, ki vsebujejo estrogene in gestagene, v obliki neželenega učinka, lahko povzročijo migrenski napad. Podobno je stanje ženskega cikla.

Ugotovljeno je, da več migracij prispeva k statusu migrene:

Toda za zdravljenje menstrualnega ciklusa se uporabljajo policistični jajčniki, endometrioza ali v obdobju menopavze hormonski preparati (Ovestin supozitoriji). Kako je dovoljena njihova uporaba v tem primeru?

Dovoljena, in tudi prikazano v primerih napadi migrene brez avre! Hormonskih kontraceptivov krilo, ki vsebuje estrogen, lahko zmanjša pogostost napadov te vrste migreno, kot je navedeno Ovestin sveče, brez katere v nekaterih primerih ne more storiti.

Povsem druga zgodba je, če obstaja migrena z auro. Takšni napadi lahko sčasoma povzročijo razvoj ishemične možganske kapi. Hormonska kontracepcija nato še dodatno poslabša to tveganje.

Zato je pomembnost razlikovanja vrst glavobol s strani zdravnika bistveno pomembna, če je ženska prikazana hormonska zdravila. Glede na morebitno tveganje se izpodbijajo njihove koristi. Če pri zdravljenju brez takšnih tablet ne more storiti, za odstranitev epileptičnih napadov in zdravljenje migrene v obliki triptanov. Skupna uporaba teh zdravil je sprejemljiva.

Prednostna kompleksno terapijo z intervalom napad brez, z uporabo tablete proti migreni, seznam cinarizin, Phenibut, Topamax in Finlepsin.

Enkratna uporaba aspirina, analgetika, paracetamola, ketonalnih in kombiniranih analgetikov je možna že na samem začetku napada.

Pregled protimigranskih zdravil

Vse, kar je predpisal zdravnik, tablete iz migrene so razdeljene na dve vrsti:

  • Zdravilo za migreno za preprečevanje napada - se uporablja za bolnike, ki imajo zasegi več kot 2-krat na mesec in jih je težko nositi;
  • učinkovito sredstvo za, dejansko, aretacijo napada.

Pomembno! Pri pogosti uporabi zdravila se lahko razvije toleranca (zasvojenost)! Popravek odmerka ali imenovanje analoga leži izključno v pristojnosti zdravnika, ki se je udeležil

Pri zdravljenju migrene je seznam učinkovitih ukrepov za dosego največjih rezultatov, algoritem:

  1. Če se je napad začel, nujna pomoč za migrene predstavlja analgetike.

Prva pomoč, seznam: Aspirin, Paracetamol, Pentalgin, Solpadein.

  1. Po 40-50 minutah. Pravilno je, da pije droge iz skupine triptanov, če analgetiki ne delujejo.

V tem primeru pomagajte tabletam iz migrene: Zomig, Relpaks, Imigran, Noramig. To je sredstvo migrene hitrega vpliva!

Pomembno! Različnih triptanov ne moremo mešati hkrati

  1. Če nimate učinka določenega triptana, morate poskusiti vzeti drugo, vendar le ob naslednjem napadu.
  2. V vseh drugih primerih, ko je glavobol netipično in slabo za diagnozo, pomaga NSAID (nesteroidno protivnetno zdravilo): Bonifen (2-4 tablet, vendar ne več kot 6-krat / dan), nimesulid (1-2 tablete / dan).

Nedvomno prej kot tablete migrene, čim hitreje in učinkoviteje bodo vplivali njihovi učinki.

Posebna skupina so pripravki iz alkaloidov ergot (maternični rogovi).

Ergot je gliva, ki živi na jajčnikih žit, zlasti rži in pšenici. Klasični predstavniki - zdravila Redergin, Ergotamin. Uporabljajo se za preprečevanje in dobro prenehanje migrenskih napadov, vendar zaradi svoje visoke toksičnosti imajo omejeno uporabo.

Analgetiki za migreno

Trgovsko ime pripravka

Indikacije za uporabo

Glavobol; zob; umetno; mišični, migrena

Pri napadih migrene najmanj enkrat na 1 g.

Ne več kot 8 g / dan

Peptični razjed želodca in dvanajsternika v fazi poslabšanja; I in III trimesečja nosečnosti; dojenje; otroci do 15 let; individualna nestrpnost

Glavobol; zob; mialgija; nevralgija; migrena; artralgija; grozljive razmere

Pri napadih migrene najmanj enkrat na 1 g.

Ne več kot 4 g / dan

Huda jetrna in ledvična insuficienca. Individualna nestrpnost. Otroci do 3 leta starosti

Pentalgin tablete št. 12

Paracetamol 325 mg; Pheniramin maleat - 10 mg; Naproxen - 100 mg; Drotaverina hidroklorid 40 mg; Kofein 50 mg

Sindrom bolečine različnih genez (glavobol, zob), nevralgija

1 tableta 1-3 krat / dan

Izgovorjena okvara delovanja ledvic in / ali jeter; peptični ulkus želodca in dvanajsternika v fazi poslabšanja; huda arterijska hipertenzija; ITC; Otroci, mlajši od 12 let

Solpadein kapsule št. 12

Paracetamol 500 mg, kofein 30 mg, kodein fosfat 8 mg

Glavobol, zobobol; bolečine s sinusitisom; migrena; nevralgija

1 tableta 3-4 krat / dan

Ekološke bolezni kardiovaskularnega sistema; arterijska hipertenzija; stanje po CCT; huda jetrna in / ali ledvična insuficienca; Otroci, mlajši od 12 let

Predstavniki skupine triptanov

Trgovsko ime pripravka

Indikacije za uporabo

Zolmitriptan 2,5 mg

Uničenje migrenskih napadov z auro ali brez nje

2,5 mg 2-krat na dan, vendar ne več kot 10 mg

Otroška starost - do 18 let; ishemična bolezen srca; huda ledvična insuficienca; nestrpnost do galaktoze

Sumatriptan 0,5 g in 0,1 g

Uničenje migrenskih napadov z auro ali brez nje

50-100 mg 3-krat na dan

Starost do 18 let; miokardni infarkt; nenadzorovana arterijska hipertenzija; značilna okvara delovanja jeter in / ali ledvic

Eletriptan 0,04 g

Uničenje migrenskih napadov z auro ali brez nje

1-2 tablete, vendar ne več kot 4-krat na dan

Starost do 18 let; IHD; hude krvavitve delovanja jeter; nenadzorovana arterijska hipertenzija; intoleranca za laktozo

Alkaloidi iz ergot

  1. Ergotamin (ergotamin hidratartrat 0,001 g) se uporablja za migreno ob začetku napada ali v prodromalnem (predhodnem) obdobju. En odmerek je 2 mg, na dan - ne več kot 4 mg.

Kontraindikacije: nosečnost, bolezen jeter in ledvic, sepsa (zastrupitev krvi), huda ateroskleroza, stenokardija.

Uporaba zdravila za več kot 7 dni zahteva nadzor zdravnika.

  1. Redergin (dihidroergotoksin mezilat 1,5 mg) jemljete pred obrokom 1,5 mg 3-krat na dan, če je potrebno, enkrat, 4,5 mg enkrat na dan.

Kontraindikacije: bradikardija, arterijska hipotenzija, ishemična srčna bolezen.

Preventivno zdravljenje

Kaj to pomeni? Skupino zdravil, pogosto v kompozitnih terapijah, uporablja poseben bolnik za zmanjšanje napadov migrene in olajšanje njihovega pretoka. Ne glede na to, kako so dobri analgetiki, s podaljšano zlorabo takšnih tablet, se začenja zasvojenost in odvisnost. Obstaja nevarnost, da pride do glavobola, ko zdravila povzročijo glavobol.

  • Zdravilo Vazobral z migreno, kot preventivno sredstvo za hipertenzijo arterij, se je izkazalo za zelo učinkovito. Obnavlja poškodovano cerebralno cirkulacijo in krepi stene krvnih žil.
  • bolniki so najvišji. Še posebej pri ljudeh, starih s hudimi glavoboli in omotico. Odpravi hipoksijo in nasitje možganov s kisikom. Vzemite 1-2 tablete 2-krat na dan.
  • Učinkovito zdravljenje z antikonvulzivi, ki vključuje zdravilo Finlepsin (600-800 mg na dan) in Topamax (100 mg na dan).
  • in Topamax se sproščata strogo v skladu z zdravniškim receptom.
  • Zaviralec kalcijevih kanalčkov Cinnarizine poleg izboljšanja krvnega obtoka kaže dolgoročno zdravljenje in sedacijo. Priporoča se za migreno z auro. Vstop - 225 mg na dan.
  • Normalizira cerebralno cirkulacijo, zmanjša ton krvnih žil, ima antikonvulziven učinek, odpravlja paniko in anksioznost Fenibut.

Za preventivne namene se zdravilo Phenibut jemlje enkrat na dan v odmerku 150 mg. Učinkovito v kombinaciji z zdravilom Vazobralom.

Kakšno pripravkov, da bi na koncu, je v pristojnosti zdravnika, ki je seznanjen z zgodovino in posameznega bolnika. V medicinski praksi pogosto je kombinacija kalcijevih antagonistov (cinarizin) z antikonvulzivi (Finlepsin, Topamax), plus antidepresivi.

Preprečevanje migrenskih napadov, oblečene v dobro izbranimi zdravil v kombinaciji z zdravim načinom življenja, bistveno olajša napade in zmanjšuje njihovo število na minimalno raven. Kakovost življenja se dramatično spremeni, ko ni več prostora za bolečino.

Tablete migrene. Seznam učinkovitih poceni sredstev. Priprave

Migrena je bolezen nevrološke narave, ki vpliva na živčni sistem, za katero so značilni občasni napadi glavobola ali redne, boleče občutke na eni strani glave ali na drugi strani.

Kaj je pomembno vedeti o migrenah

V nekaterih primerih je migrena lahko dvostranska. Ta problem se nanaša na mlada dekleta od 20 do 30 let in odrasle ženske, stare od 40 do 50 let. Včasih se ta bolezen pojavlja pri otrocih od 4 let. Pojav teh napadov se pojavi 1-2 krat na leto in doseže večkrat na teden ali mesec.

Obstaja migrena pogosto zaradi procesa aktivacije, ki se pojavi v središču trigeminalnega živca. Migren je mogoče podedovati. Ko telo raste, njeni znaki oslabijo. V starosti od 25 do 35 let ta bolezen doseže svoj vrhunec.

Simptomi migrene

Ta bolezen je drugačna od drugih. Pojavlja se nenadoma, ne reagira na analgetike in tudi nezaželeno izgine. Simptomi migrene so bolečine z ene strani glave in lahko traja od pol ure do pet dni. Lahko je v očeh, čelo in templjih.

Bolnike pogosto razdražijo močna svetloba in močni zvoki. Hkrati je tlak normalen. Osebo lahko mučijo s slabostjo, ki jo včasih spremlja tudi bruhanje. To se pojavi spontano, brez vezave na kap, možganskega tumorja in včasih lahko kaže na razvoj takšnih patologij.

Obstaja več vrst migrene:

  1. Oko, brez aure,
  2. Hemiplegični,
  3. Vrat.

Glavobol se redko pojavi na obeh straneh glave. Pojav migrene v takih primerih je povezan z žilami, vendar nima nobene zveze s povečevanjem ali zniževanjem krvnega tlaka. Intracranialni pritisk ali gokom pri glaukomi tudi nimajo osnove za nastanek migrene. To je povsem drugačna vrsta glavobola.

Zanimivo dejstvo! Tudi pred rojstvom Kristusa je bila ta bolezen znana, vendar ni imela imena. Kasneje je veliki Hipokrat opisal simptome bolezni (približno 400 AD) in označil njegovo ime. Prednik njegovega klasičnega imena pa je bil antični rimski zdravnik - Claudius Galen.

In ima tudi lastno odkritje o lokalizaciji bolečine. Veliko genij je spremljalo to bolezen. To je značilno za ljudi, ki raje duševno delo. Mnogi geniji so trpeli zaradi tega bolezen: (Poncij Pilat, Peter Čajkovski, Edgar Allan Poe, Karl Marx, Anton Čehov, Julija Cezarja, Sigmund Freud, Darwin, Newton).

Vzroki migrene pri ženskah

Glavni dejavnik pri razvoju migrene pri ženskah je nasledstvo, vendar do konca vzrokov ni jasno, ker ima zapleten mehanizem za razvoj takšnega stanja.

Naslednja preobremenitev telesa lahko povzroči migreno:

  1. Fizično;
  2. Čustveno;
  3. Motnje prehrane;
  4. Pitje alkohola;
  5. Motnje spanja;
  6. Sončni pregrevanje;
  7. Hrup;
  8. Sprememba vremenskih razmer;
  9. Kajenje;
  10. Spremembe ženskega hormonskega ozadja

Statistični podatki kažejo, da ta bolezen prizadene v 80% primerov. Tveganje za bolezen je pri predstavnikih moškega, toda pri ženskah se ta bolezen manifestira veliko pogosteje kot pri moških.

Migren ima genetsko nagnjenje. Od matere do otroka je podedovana.

Zanimivo je! Ljudje, ki se ukvarjajo z duševnim delom, aktivni, ambiciozni in težko dosegljivi na višini, so na vidiku te izbirne bolezni. Želijo biti prvi povsod in v vsem, kar povzroča, da možgani neprekinjeno delajo in porabijo energijo. Skupina tveganja za to bolezen je delovna skupina.

Torej za zdravljenje migrene

V tem primeru je samozdravljenje kategorično kontraindicirano, saj lahko neprimeren vnos zdravil povzroči nove napade in podaljšano potek bolezni.

Ni nobenega nedvoumnega odgovora, kako, za zdravljenje bolezni. Vendar pa obstajajo priporočene skupine zdravil za zmanjšanje napadov.

Tablete migrene

Seznam učinkovitih zdravil:

  1. Priprave, ki ne vsebujejo zdravil (paracetamol, ibuprofen)
  2. Cerucal
  3. Zdravilo, okrašena v obliki pršila (dihidroergotamin). Bolniki jih pogosto nosijo z njimi.
  4. Sumatriptan in drugi so agonisti receptorjev seratona.

V 95% primerov s pomočjo teh zdravil se napad uspešno kopira zunaj bolnišnice. Če zdravila nima želenega učinka, je bolnik takoj hospitaliziran. Za blago bolezen zadošča uporaba enega analgetika.

Pri bolj intenzivnih in vztrajnih napadih je priporočljiva droga serije triptana. V času pojava napada je treba vzeti tableto triptana in narediti eno brizgalno injekcijo, dve uri pozneje pa ponoviti ta dejanja.

V tem primeru, če zdravilo ne učinkuje, morate zdravilo spremeniti. Zato postopek zdravljenja migrene traja dolgo in ga spremljajo finančne izgube bolnika.

Analgetiki

Ta zdravila lahko kupite v kateri koli lekarni in brez zdravniškega recepta. Analgetiki so do danes najbolj priljubljeni pri odstranjevanju sindroma bolečine. Da bi dobili učinke teh zdravil, bi morali vzeti 2 tableti na dan, stisnili velike količine tekočine.

Ta zdravila se ne priporočajo samo kot sredstva proti bolečinam, temveč tudi kot febrifuga. Analgin in Tempalgin sta najpogostejša zdravila to skupino, vendar imajo številne neželene učinke. Zelo skrbno za otroke.

Aspirin ali acetilsalicilna kislina se uporablja za migreno kot antipiretik in kodein - ima šibek narkotični in analgetični učinek. Kofein pri napadih migrene je psihostimulant.

Spazmolitiki

Pred 10 leti so bila to učinkovita sredstva za nadzor migrene. Po nekaj časa so se medicinski sveti zaključili, da v migrenskih napadih ni krčev, kar pomeni, antispazmodika nimajo takega kurativnega učinka kot preparati kofeina. Spazmolitiki, ki jih pogosto vzamejo bolniki: Ho-shpa, Dibazol, neikotenska kislina in druga zdravila.

Pomirjujoča sredstva

Strokovnjaki svetujejo, naj se ne vključijo v antidepresive, ker pomirjajo živčni sistem in odpravljajo glavobol, to ni zagotovilo, da bo bolnik dobil učinkovito zdravljenje za migreno. Tudi pri kakovosti preprečevanja takšna pomirjujoča zdravila, kot sta Doceline in Amitriptyline, niso primerna za vsakogar.

Tablete s kofeinom

Tablete, ki vsebujejo kofein (nesteroidna protivnetna zdravila), se uporabljajo za zaustavitev napadov in zdravljenje zmernega obolenja.

Tryptani iz migrene (zdravila), cena

Triptani niso vedno učinkoviti pri migracijah, le nekatere njihove skupine dajejo resnično pozitiven rezultat. Zdravilo je treba testirati. Ne morejo le razbremeniti bolnika z glavobolom, temveč tudi odpraviti simptome, povezane s to boleznijo (slabost, bruhanje).

Pri testiranju teh zdravil je bilo ugotovljeno, da je 65% preiskovancev precej olajšalo. V sodobnem zdravljenju migrene se uporabljajo naslednja zdravila: sumatriptan, zolmitriptan, naratriptan in eletriptan. Cena v lekarnah je od 100 rubljev. do 1500 r.

Pomembno: Triptani so nedopustni pri zdravljenju bolnikov z arterijskim pritiskom in ishemično boleznijo srca. In tudi v tej skupini tveganja so bolniki, ki so bili podvrženi miokardnemu infarktu ali možganski kapi.

Zdravljenje z ljudskimi pravili

Če so napadi redki, bo potrebna pomoč s strani ljudi. Prav tako bodo učinkoviti v primeru poslabšanja bolezni.

Pri prvih znakih migrene bo pijača iz zelišč z malinami in vrba v razmerju 1: 1 pomagala. Ta zdravilna pijača vsebuje acetilsalicilno kislino. Lahko piješ vroč črni čaj.

V nekaterih primerih uporabite ergotno juho, vendar je na žalost zelo strupeno in se lahko zastrupi. Ergot ima svoje kontraindikacije: nosečnost, hipertenzijo in angino pektoris. Priporočeni tečaj je teden dni.

Če pacient odkloni zaužitje odlomkov in zdravil, potem obstaja drug način. Za ušesi na čelu in templju, utrjujemo eterično olje iz mete - to olajša bolečino migrene. Včasih lahko olje iz kumine semen pomaga kot antikonvulziv.

Ostri glavoboli pomagajo odstraniti mokro brisačo, pritrjeno na mesto lokalizacije. To bo učinkovito in hladno nogo kopel. V prehrani, morate posvetiti pozornost zelenjavi, razen paradižnika. Bodite prepričani, da jeste v prehrani vitamini skupine B.

Stisne

Naši predniki so uspešno uporabljali tako preprosta sredstva kot obkladki. Na čelu lahko položite krompir, limone ali mokro platno. Kocke na ledu bodo prav tako koristne. Zamenjava hladnih in vročih oblog daje pozitiven rezultat.

Limon obkladek

Zelo učinkovito je limonin stisk. Sok ekstrahirajte iz limone v skodelico in jo položite v hladilnik 10 minut. Posodo ali gazo je treba namočiti s tem sokom in pritrditi na čelo in templje. Takšen obkladek naj ostane 30 minut.

Zeliščni odjeki, infuzije, čaji

V nekaterih primerih reši črn vroč čaj z medom. Čaj vsebuje snovi, ki vplivajo na živčni sistem, in imajo blag učinek, za razliko od kave. Možgani prejmejo veliko več kisika in bolnik sprosti. Kroženje je normalizirano in bolnik občutno olajša.

Zeleni čaj iz glavobola

Drugo orodje je v tem primeru zelo koristno - zeleni čaj z ščetko meta. Popolnoma se zdravi z glavobolom, ki poleg migrene povzroči tudi utrujenost, prekomerno zakasnitev, vazospazem, menstruacijo pri ženskah. Piti ga morate enkrat na dan in pred obrokom.

Začetek zdravljenja: pri prvih napadih glavobola. Zelo počasi pijejo zeleni čaj na žrelu, ker vpliva na raven pritiska. Pripnite ga v porcelan skodelico, malo vztraja. S silo vpliva se izenači s črnim čajem.

Migrena z auro, simptomi, zdravljenje

Migrene z auro - hude paroksizmične glavobole, ki jim sledijo motnje vida in govora.

Posebnost te migrene je, da je zapletena zaradi različnih motenj vida. Da bi pravilno diagnosticirali migreno z auro, se morate zanašati na podatke iz nevroloških in oftalmoloških pregledov, EEG, MRI in CT možganov.

Zdravljenje vključuje preprečevanje in prekinitev napadov.

Simptomi

Za to vrsto migrene so značilni predhodniki, ki trajajo približno eno uro. Če želite ustaviti napad, morate vzeti sredstva, ki jih je predpisal vaš zdravnik. V tem obdobju pacient doživi izgubo občutljivosti, motnje govora, kosi, v očeh vidi munje ali črne lise.

Vse to lahko spremljajo halucinacije. In šele po koncu teh znakov, čez uro, se pojavi hud glavobol. Bolezen se razteza na čelo, templje, oči in zajame spodnjo čeljust. V tem času tablete ne bodo dale želenega učinka.

Obstaja bledica kože, nato pa ostra rdečina, se začne lahkim. Na območju, na katerega vpliva bolezen, je sluzna sluznica hiperemična.

Postopoma se pojavijo simptomi, kot so pogosti in v velikem številu slinjenje, navzea in kratki sapo zaradi prezasedenosti nosu.

Vzroki migrene z auro

  1. Stres navaja;
  2. Pomanjkanje spanca;
  3. Ostro spremembo temperature;
  4. Preveč svetla;
  5. Konstanten hrup;
  6. Utripa monitor;
  7. Ostri vonj;
  8. Prekomerna spolna aktivnost;
  9. Menstruacija;
  10. Podaljšan sprejem kontraceptivov;
  11. Terapija s hormoni.

Opaziti je, da ljudje, ki se ne pritožujejo nad življenjem in so optimistični glede tega, veliko manj verjetno porajajo z migrenskimi napadi kot tisti, ki doživljajo stalni občutek nezadovoljstva in razdražljivosti. Za to vrsto migrene se nahajajo: hipohondriji, bolniki z depresivno nevrozo in motnje spanja ter s kroničnim utrujenostnim sindromom.

Za boj proti migreni potrebuje prehrano. Mnogi izdelki lahko povzročijo glavobole. To so prehrambeni proizvodi, kot so: citrusi, ribji kaviar, banane, sir, oreški in rdeče vino.

Nevrologi pravijo, da niso sami izdelki, ki so škodljivi, temveč casovni koincidenci nastopa napada, skupaj s porabo nekaterih živil. To reši možgani, nato pa povzroči glavobol kot reakcijo na ta izdelek.

Zdravljenje migrene z auro

Zdravljenje migrene z auro je razdeljeno na dve področji: zdravljenje napadov migrene in njihovo preprečevanje. V tem primeru je individualni pristop in zdravljenje pomemben na podlagi rezultatov EKG.

1. Kako ustaviti epileptične napade

Uporabite nesteroidna protivnetna zdravila (naproksen, ibuprofen, diklofenak) ali analgetike. Z močnimi in dolgotrajnimi glavoboli zdravnik predpisuje zdravila, kot so triptani: zolmitriptan, naratriptan, eletriptan, sumatriptan.

Ko bruhate dodate zdravila, ki prenehajo bruhati: klorpromazin ali domperidon.

2. Za profilakso migrenskih napadov je priporočljivo, da zdravljenje z zdravili 1-2 krat na mesec. Postopek je zelo dolgotrajen in traja veliko časa. Priporočamo tudi antidepresive in psihotropna zdravila. Znanstveniki so zdaj zaposleni s problemom učinkovitega zdravljenja migrene.

Pomembno je vedeti! Obstaja tudi nefarmakološki pristop k kakovostnemu zdravljenju te bolezni. Zelo pomembno je pacientov odnos do bolezni, skladnosti s prehrano in prehrano, uporabe odvajanja. Tukaj je pomemben psihološki trenutek.

Bolnik mora analizirati stanje, spremeniti način življenja. Če tega ne storite, lahko dolgo časa prejme dolge odmerke zdravil brez očitnega rezultata.

Migrena pri otrocih, simptomi, zdravljenje

Vzroki za nastanek in zdravljenje migrene pri otrocih

Pri otrocih se bolezen pojavlja nenadoma in brez navideznega razloga, vendar jo je mogoče izzvati z jedjo določene hrane, kitajske kuhinje.

V skupini za tveganja:

Simptomi otrok je enak kot pri odraslih. Pred boleznijo lahko otrok postane whiny, razdražljiv in umaknjen ali obratno, razburjen in pogumen. Te otroke moti spanje in apetit.

Otroška aura je pogosto vidna. Otrok ne more povedati, kaj ga moti, nato pa zdravnik prikaže slike ali prosi, da pripravi tisto, kar vidi. Običajno pred njegovimi očmi obstajajo različne črte, pike, nejasne in zamegljene slike.

Otrok je pogosto omotičen, govorne funkcije se kršijo, spomina trpi in obraz je otrgel. Obstajajo težave pri usklajevanju. Napad traja 4 ure. Otrok postane počasi, tiho, zaspan, strah pred svetlobo. Opažajo se slabost, bruhanje, mrzlica in utrujenost. To se nadaljuje po napadu nekaj dni.

Za zdravljenje migrene pri otrocih je potrebno upoštevati dnevno rutino, da se prihranite od stresa, da sledite prehrani, če je otrok šolar, potem morate zmanjšati učno obremenitev. Napad se lahko ustavi doma. Če želite to narediti, postavite otroka na posteljo v temni in hladni sobi, da lahko zaspi.

Odvisno od trajanja napada, ga lahko prekinete z ibuprofenom ali naproksenom, razen aspirinom. Zdravila ne smete dajati več kot 2-krat na teden za poslabšanje.

Kako lajšati migreno (glavobol) med nosečnostjo

Zdravljenje med nosečnostjo

Med nosečnostjo se migrena zgrabi ali oslabi. Včasih so taki napadi opazili pri ženskah prvič. Delno je odvisno od nihanj hormonskega ozadja. Za prihodnjega otroka ta bolezen nima učinka.

Za bolnike z migreno, za katere so značilni takšni simptomi:

  1. Zvišana telesna temperatura in glavobol;
  2. Trajanje napada ali pogosto ponovitev bolečine;
  3. Poslabšanje vida (nejasen in mehko obris).

Kako lajšati migrene v nosečnosti

Ko imate bolečine, preprosto pustite hladno stiskanje na glavi. Če strokovnjaki za nosečnost priporočajo uporabo tablet acetaminophena (Tylenol) strogo po nasvetu zdravnika. Ne jemljite sam protivnetnih zdravil, zlasti aspirina.

Gimnastika proti migreni

Zelo pozitivno vplivajo na človeško telo v tej bolezni, gimnastiki in samo-masažo. Gimnastika proti migreni - zelo učinkovita. V glavi lahko odstranite valovitost, samo z dvigom in spuščanjem obrvi. Nejasnosti vida se je mogoče izogniti s pritiskanjem na očesne oči.

Če poteze udarcev viskija vsaj 2 minuti, lahko zmanjšate napade izčrpanih glavobolov. Če boste potresali glavo v eno ali drugo smer in učinek postopka bo pozitiven.

Še ena dobra vaja: ležati morate na tleh s križcem na teniški krogli in ležati malo. Toda te vaje so učinkovite le, če napadi niso zelo močni.

Kaj ne gre za migrene

Ne sodelujte pri samozdravljenju, ker verjamete, da bo glavobol izginil. Nekatera živila lahko povzročijo alergije. Odločiti se je treba za prehrano in ne kršiti pod nobenim pogojem. Več kot 30% bolnikov z migreno je poročalo o povečanem glavobolu pri jedenju določenega zdravila.

Preprečevanje migrene, drog in ne le

Preventivne metode vključujejo:

  1. Sproščujoče vaje;
  2. Joga;
  3. Akupunktura;
  4. Masaža.

Potrebno je spremljati živila, ki se vzamemo za hrano na dnevni osnovi. Da bi preprečili migreno, morate izključiti iz prehrambenih izdelkov, ki vsebujejo tiramin. Izdelki, kot so kakav, citrusi, čokolada, stročnice, trdi siri, bi morali biti omejeni na najmanjšo količino ali popolnoma izkoreninjeni. Alkohol v migreni je prepovedan v kakršni koli obliki.

Pojdite v korist hoje na svežem zraku, pomanjkanja stresnih situacij, pozitiven odnos do življenja. Z zdravim spanjem in kakovostno prehrano bo obnovljena moč in moč duha. Od časa do časa pijte vitamine B in pazite na vaskularno zdravje.

Tablete migrene. Seznam učinkovitih nizkocenovnih zdravil za glavobole je predstavljen v tem videoposnetku:

Videoposnetek o tem, kaj je migrena in kako delujejo migrene:

Kakšne tablete migrene priporočajo zdravniki. Seznam učinkovitih nizkocenovnih zdravil za glavobole:

Tablice migrene: seznam in značilnosti

Migrena je bolezen živčnega sistema, za katero je značilno hudo glavobol. Glavobol je tako izrazit, da prisiljuje osebo, da ustavi vse dejavnosti, skriti pred zunanjim svetom. Napad glavobol z migreno lahko traja več ur in dni brez prekinitve, zaradi česar bolnik trpi neznosno. Izogibajte se glavobolom z migreno, z uporabo različnih zdravil. O tem, kaj zdravila obstajajo za zdravljenje migrene, njihovih značilnosti in funkcij uporabe, se lahko naučite iz tega članka.

Kako se pojavlja migrena?

Migren, poleg glavobola, spremlja občutek slabosti, intenzivnost bruhanja, nestrpnost glasnih zvokov in svetla svetloba. Glavobol je običajno lokaliziran v eni polovici glave, vendar je lahko tudi dvostranski.

Obstajajo dve vrsti migrene: z auro in brez nje. Aura je napetost glavobola, je vedno enaka pri enem bolniku. To je znanilec vseh nevroloških simptomov: vizualne (bliskanje pred očmi strele, kratkotrajno izgubo vida), senzorične (ščemenje, mravljinčenje, odrevenelost na nekaterih področjih), motor (šibkost udov) in druge. Ko je migreno z auro vedno nekaj časa (5-60 minut) po zadnjem pojavu tipičnega glavobola, ti bolniki točno vedo, kdaj imajo bolečino. Če ima pacient čas, da vzame pilule od glavobola takoj po nastopu aure, se lahko izogne ​​pojavu neprijetnih simptomov. Koristno je, da to pravilo ne deluje vedno 100%. Vendar pa so možnosti za preprečevanje bolečine visoke.

Pogostost glavobolnih napadov z migreno je drugačna. Nekateri se pojavljajo le nekajkrat letno, drugi pa skoraj vsak dan zaskrbljeni. V vsakem primeru se moramo znebiti bolečih bolečin. Če želite to narediti, uporabite zdravilo.

Vse obstoječe droge za zdravljenje migrene so običajno razdeljene v dve skupini: vzeti za aretacijo napada in preprečili njegovo pojavljanje. V prvi skupini mamil vseh bolnikov potrebuje migrena. Zdravila za profilaktično zdravljenje so prikazane samo tistim bolnikom, ki imajo napad pogosteje 2-3 krat na mesec in so precej težavni.

Pri zdravljenju migrene obstajajo nekatere lastnosti:

  • droge, ki učinkovito odpravljajo glavobol pri nekaterih bolnikih, v drugih niso močne (in pravilnost predpisovanja zdravnika sploh ni pravilna);
  • zdravilo, ki je sprostilo simptome prej, lahko izgubi učinkovitost po nekaj časa;
  • če ima pacient več različnih vrst migrene (na primer, napadi z auro in brez nje), potem lahko mamila za odpravo glavobola potrebujejo drugačno.

Te značilnosti povzročajo težave pri izbiri učinkovitih sredstev za zdravljenje migrene, zato se zdravnik, ki se zdravi, sooča s težko nalogo: izbrati učinkovito zdravilo čim prej z najmanjšim številom "napak".

Zdravila za migreno hitrega delovanja

V to skupino drog so sredstva, ki se uporabljajo za ustavitev napadov glavobola. To je tista zdravila, ki se uporabljajo že po bolečinah ali ob nastanku avre. Učinkovito in hitro se šteje za sredstvo, ki olajša glavobol (ali zmanjša njegovo resnost) v največ 2 urah.

Seznam pripravkov iz migrene hitrega delovanja je videti kot sledi:

  • analgetiki (vključno s kombiniranimi) in nesteroidna protivnetna zdravila;
  • preparati ergot;
  • triptani.

Analgetiki in nesteroidna protivnetna zdravila

To je skupina zdravil za začetek zdravljenja migrene. So simptomatični in pomagajo razbremeniti glavobol. Najbolj učinkoviti v tej skupini so: askofen-P Solpadein, Sedalgin-neo Pentalgin, ibuprofena (Nurofen, Faspik), naproksen (Bonifen), diklofenak (Voltaren, Rapten Statistične).

Askofen-P je kombinacija paracetamola, acetilsalicilne kisline in kofeina. Proizvaja se v granulah za pripravo raztopine, kapsul in tablet. Priporočeni odmerek je 1-2 tablete (kapsule) hkrati. Paracetamol in potencira acetilsalicilno kislino (povečanje) učinek med seboj, da imajo blažilno in protivnetno, in kofein prispeva k normalizaciji možganskih žil ton (tj vpliva eden glavnih mehanizmov migrenskega glavobola). Zdravilo je kontraindicirano pri želodca in dvanajstnika v akutni fazi, bronhialno astmo, med nosečnostjo in dojenjem, motnje strjevanja krvi, ledvic in jeter, hudo povišanje krvnega tlaka.

Solpadein sestavljajo kodein, kofein in paracetamol. Proizveden v obliki navadnih in vodotopnih tablet (ki pospešuje absorpcijo in s tem tudi učinek učinka). Kodein je močan anestetik (nanaša se na medicinske narkotične snovi) in okrepi delovanje paracetamola. Za zmanjšanje glavobola je potrebno vzeti 1 ali največ 2 tableti hkrati. Zdravilo je prepovedana za uporabo pri brejosti in laktacije, glavkom (bolezen s povišanim intraokularnim tlakom), bolezni krvi (anemija, trombocitopenija), hipertenzije.

Sedalgin-Neo vsebuje v svoji sestavi kodein, kofein, analgin (metamizol natrij), paracetamol, fenobarbital. Kodein in fenobarbital sami imata analgetični učinek in hkrati povečajo učinke paracetamola in analgetina. Kontraindicirano pod enakimi pogoji kot Ascoffen-P. Vzemite eno tableto z migrenskim napadom. Največji enkratni odmerek je 2 tableti.

Pentalginum Vsebuje paracetamol, naproksen, kofein, drotaverin hidroklorid, feniraminmaleat, tj snovi z analgetično, protivnetno, normalizacijo žilni tonus in zagotavlja enostaven cedra (pomirja) učinek. Proizvedeno v tabletah je vzelo 1 tableto v notranjosti z glavobolom. Pentalgin ni mogoče uporabljati z ulceroznim lezij v prebavnem traktu, krvavitev na vsakem mestu, nosečnost in dojenje, huda hipertenzija, astma, motnje srčnega ritma, hude jetra in ledvice bolezni.

Ibuprofen v odmerku 400-800 mg je precej učinkovit pri napadih migrene. Izdelan je v obloženih tabletah, šumečih topnih tabletah, v kombinaciji s kodeinom (Nurofen Plus). V kombinaciji s soljo L-arginina (Faspik) zagotavlja hitrejši analgetični učinek. Ibuprofen se ne sme uporabljati pri ulceroznem bolezni prebavil, krvavitve v zgodnjem pooperativnem obdobju, precejšnje težave z jetri in ledvicami, nosečnostjo in dojenjem.

Naproxen vsebuje le eno aktivno snov, kljub temu pa ima dober analgetični učinek. Kadar je migreno priporočljivo uporabljati 2 tableti znotraj enkrat. Kontraindikacije so enake kot pri Ibuprofenu.

Diklofenak spada v skupino nesteroidnih protivnetnih zdravil. Sintetizirane so bile oblike odmerjanja, da bi zagotovili hitrejši začetek analgetičnega učinka v primerjavi z običajnimi tabletami diklofenaka (npr. Rapent Rapid). Največji dnevni odmerek ni več kot 200 mg. Ni priporočljivo za hemofilijo in druge motnje krvnega koagulacijskega sistema, nosečnost in laktacijo, erozivne in ulcerativne procese v črevesju.

Vsa ta zdravila se imenujejo tako imenovana "prva pomoč" za migrene. Kljub navidezni enotnosti analgetikov in nesteroidnih protivnetnih zdravil, pogosto obstajajo situacije, ko je eden zdravilo učinkovito pri odstranjevanju napada, in druga ne. Delno je to razlog za tako široko paleto takih sredstev. Omeniti je treba, da zloraba takih zdravil (kar pomeni redna, skoraj vsakodnevna uporaba) lahko pripelje do nastanka druge vrste glavobola - abususa, ki ga je težko zdraviti. Meja uporabe analgetikov je 15 dni na mesec.

Tisti bolniki, ki niso primerni analgetiki in nesteroidna protivnetna zdravila ali imajo kontraindikacije za njihovo uporabo, priporočajo uporabo druge skupine zdravil - preparatov ergot.

Preparati erotike

Ta skupina zdravil zagotavlja toničen učinek na posodo možganov, ima antiserotoninsko aktivnost, ki je razlog za analgetični učinek migrene. Ta zdravila so učinkovita le pri migrenskem glavobolu in so popolnoma neuporabna pri drugih vrstah glavobola.

Pri pripravkih, ki vsebujejo le alkaloide ergot, nosite Ergotamin in Dihidroergotamin (klavigrenin). Uporabljajo se lahko oralno v obliki kapljic (ali pod jezikom), subkutano, intramuskularno in intravensko.

Kombinirane oblike teh zdravil v kombinaciji s kofeinom (Cofetamine, Cofergette, Nomigren) v obliki tablet, kot tudi v obliki pršil za nos (Digigergot). Dozirna oblika je zelo primerna in učinkovita v obliki pršila za nos, ker omogoča, da se hitro absorbira učinkovino s nosne sluznice in ne prispeva k krepitvi slabost in bruhanje v napadu (ki ga lahko uporabi tablet). Največji odmerek za napad je 4 injekcije. Pri uporabi teh zdravil se morate odreči kajenju, da ne povzroči krči perifernih posod in motenj cirkulacije.

Ugrinska zdravila se ne uporabljajo pri bolnikih s koronarno boleznijo srca in napadi angine pektoris, nenadzorovane hipertenzivne bolezni, hude jetrne insuficience, nosečnosti in dojenja, obliternih žilnih bolezni.

V nekaterih primerih se tablete oblike pripravkov ergot uporabljajo ne le za preprečitev napadov glavobola, ampak tudi za preprečevanje njihovega pojava. V tem primeru se uporabljajo več tednov.

Triptani iz migrene

Te droge so obstajale že več kot stoletje, čeprav se jih najbolj uporablja le zadnjih nekaj desetletij. Imenujejo se triptani, ker so kemični derivati ​​5-hidroksitriptamina.

Mehanizem delovanja triptanov temelji na:

  • njihova sposobnost povezovanja s receptorji žilne stene, ki povzročajo zoženje možganskih posod;
  • sposobnost blokiranja pojava bolečine na ravni receptorjev trigeminalnih živcev, ki zagotavljajo nelagodje glave in obraza;
  • sposobnost vpliva na druge simptome migrene poleg glavobola (to so, da so učinkovite s sočasno navzeo, bruhanjem, svetlobo in fobijo).

Takšno polimorfno delovanje triptanov povzroča tudi njihovo široko uporabo v primeru migrene.

Triptani so na voljo v različnih dozirnih oblikah: tablete, svečke (supozitorije), nosne spreje. Sveče (Trimigren) in pršila (Imigran) so priporočljive za uporabo s hudo navzeo in bruhanjem.

Najpogostejša zdravila v tej skupini so Sumatriptan (Imigran, Rapimed, Sumamigren, Amigrenin), Zomig (Zolmitriptan), Relpax (Elektriptan), Noramig (Naratriptan). Čeprav imajo vsi isti mehanizem delovanja, le v enem primeru pa je lahko le en učinkovit.

Triptani, poleg aretacije napadov migrene, se lahko uporabljajo tudi za preprečevanje njihovega pojava (čeprav v Rusiji ni bilo zanesljivih študij o tem). V tem primeru določite tableto več tednov.

Kontraindikacije za uporabo triptanov so starosti 18 let in starejše od 65 let, hude kardiovaskularne bolezni (miokardni infarkt, možganska kap), visok krvni tlak, nestrpnost do triptanov.

S čim začeti zdravljenje migrene?

Obstajajo splošna načela za zdravljenje napadov migrene, ki se v večini primerov opravičujejo:

  • začetek zdravljenja uporablja analgetik ali kombinacijo njih (vključno z nesteroidnimi protivnetnimi zdravili);
  • če uporaba analgetika ni povzročila učinka (v 45 minutah), je treba jemati triptan;
  • če je bil triptan neučinkovit, potem je v naslednjem napadu treba uporabiti "drug trinat", to je zdravilo drugega podjetja ali drugo aktivno snov;
  • če se je med 3 migrenskimi napadi analgetik izkazal za neučinkovitega, potem je za vsa nadaljnja potrebna takojšnja uporaba triptana;
  • če napad glavobola ni tipičen (to pomeni, da bolnik ne more ugotoviti, ali gre za migrena ali drugo obliko glavobola), potem je treba uporabiti nesteroidno protivnetno zdravilo.

Sredstva za preprečevanje napadov migrene

Ta zdravila se uporabljajo samo v pogostih primerih (več kot 2-3 krat na mesec) in hudih migrenskih napadih (nezmožnost opravljanja dela in vsakodnevne aktivnosti, ponavljajoče se bruhanje, trajanje napada več kot 8-12 ur).

Odločitev o uporabi takih zdravil sme sprejeti le zdravnik!

S preventivnim namenom lahko uporabimo:

  • β-adrenoblockers (Anaprilin, Obsidan);
  • antidepresivi (najučinkovitejši in varnejši so priprave nove generacije Simbalte, Velafax, Ixel);
  • antikonvulzivi (Valproate in Topiramate, Gabagamma);
  • zaviralci kalcijevih kanalčkov (Nifedipin);
  • številna druga zdravila (Sandomigran, Metisergide, nekatera nesteroidna protivnetna zdravila).

Splošno načelo uporabe vseh teh sredstev je dovolj dolgo. V nekaterih primerih se po prvem mesecu jemanja zdravila pojavi zmanjšanje napadov migrene, v drugih primerih pa lahko traja šest mesecev. Zato bi moral izbrani zdravnik ob upoštevanju obstoječih bolezni tega bolnika in ob upoštevanju drugih zdravil, ki jih bolnik stalno uporablja (na primer za zdravljenje hipertenzije).

Nova zdravila za migrene

Trenutno je bil razvit transdermalni obliž, ki vsebuje Sumatriptan (imenovano Zelrix). Ta oblika sproščanja je še bolj primerna kot pršilo za nos, poleg tega pa ima tudi sposobnost, da dolgo časa vzdržuje terapevtsko koncentracijo zdravila v krvi, ki mimo gastrointestinalnega trakta. Skladno s tem uporaba triptana v obliki obliža lahko zmanjša pojavnost neželenih učinkov in izboljša prenašanje zdravila. To je dobra alternativa običajnim dozirnim oblikam v obliki tablet.

Poleg obližev je bil razvit sumatriptan brezalkoholno injekcijo, ki omogoča uporabo 6 mg zdravila Sumatriptan pod kožo, vendar brez injekcije. Zdravilo dobi pod kožo z majhno napravo, ki injicira plinasto dušik in zdravilo skozi majhno luknjo v koži za stoinoma sekunde. Ta odmerna oblika je potrebna za bolnike, pri katerih tabletne oblike triptanov ne pomagajo, in ki ne morejo ustaviti migrenskih napadov z injekcijami.

Prav tako se razvija posebna dozirna oblika dihidroergotamina, ki se bo dajala z vdihavanjem skozi usta, vendar bo učinkovitost enaka intravenski injekciji. To bo bolniku omogočilo, da preneha s hudim migrenskim napadom doma ali na delovnem mestu, ne pa čakati na hospitalizacijo v bolnišnici.

V fazi kliničnih preskušanj obstaja tudi aerosolna oblika Prochlorperazina. Zdravilo vstopa v spodnje dele dihalne naprave s pomočjo posebnega inhalatorja (podobno kot instrumenti za zdravljenje bronhialne astme), kjer se absorbira v cirkulacijski sistem. Učinek je primerljiv tudi z intravensko uporabo. Dokazano je, da ta snov ne odpravlja glavobolov, ampak tudi slabost in bruhanje, vendar le z intravensko uporabo. Ker je aerosolna oblika primerljiva z injekcijo, kot pravijo raziskovalci, to pomeni možnost, da jo uporabljamo doma.

Trenutno potekajo študije o učinkovitosti in varnosti uporabe nove serije zdravil za zdravljenje migrenskih zaviralcev receptorjev CGRP. To so zdravila, kot so Telcohepant (v tabletah), Olcegepant (za intravenske injekcije). Mehanizem njihovega delovanja temelji na sposobnosti, da prenehajo bolečine z migrenami, ne da bi se zožile posode, ne da bi vplivale na druge sisteme telesa in tako ne bi ustvarjale neželenih učinkov. To pomeni možnost njegove uporabe pri bolnikih s kardiovaskularnimi boleznimi.

Do zdaj so bili objavljeni rezultati ene klinične študije, ki kažejo na enako učinkovitost zdravil Telcohepant in Zolmitriptan pri zdravljenju napadov migrene, vendar pri uporabi zdravila Telcohepant bistveno manj neželenih učinkov. Možno je, da bo to zdravilo kmalu postalo vredna alternativa za triptane pri zdravljenju migrene.

Tako je za uspešno zdravljenje migrene trenutno veliko zdravil. Njihov arzenal se nenehno dopolnjuje z novimi dozirnimi oblikami ali celo z novimi zdravili. Izbira sredstva za zdravljenje napadov migrene v vsakem posameznem primeru ni lahka naloga, ki zahteva upoštevanje velikega števila dejavnikov. Rešitev tega problema je možna le s pomočjo izkušenega in kompetentnega zdravnika.

"Medicinski pregled", intervju prof. Tabeeva G. R. "Triptani - specifično zdravljenje migrene":